8 Aralık 2012 Cumartesi

10. ÜNİVERSİTELER ARASI LOJİSTİK VAKA YARIŞMASI 2013


Mars Lojistik şirketi bu sene onuncusunu düzenlediği vaka yarışmasıyla üniversite öğrencilerinin sektöre ilgisini çekmeye çalışırken, bir yandan da Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi konularına destek vermeyi hedefliyor.

Ülkemizin bulunduğu jeopolitik konum açısından dünyanın en önemli lojistik merkezlerinden biri olması nedeni ile taşımacılık, depolama, dağıtım, gümrükleme, paketleme, sigorta ve ilgili diğer faaliyetlerin bütünleşik bir şekilde gerçekleştirildiği lojistik sektörü, her geçen gün daha çok ve nitelikli insan kaynağına ihtiyaç duyuyor. Sektörü yakından tanıma, lojistik zeka, ekip çalışması, proje yönetimi gibi pek çok donanıma hakim olmayı gerektiren lojistik sektörünü analiz etme imkanı sunan Lojistik Vaka Yarışması, bu anlamda büyük önem taşımaktadır.

Mars Logistics'in ana sponsorluğunda LODER tarafından düzenlenen Lojistik Vaka Yarışması’nda en az 3 en fazla 5 kişiden oluşan ekipler katılabilecek. Ekipler tarafından, verilen vaka üzerine hazırlanan çözümler; LODER tarafından belirlenen jüri üyelerince değerlendirilecek olup, değerlendirme sonucunda dereceye giren öğrencilere çeşitli para ödülleri verilecektir.

Yarışmanın kategorileri şu şekildedir:

Kategori 1: Program Adında Lojistik Kelimesi Olan Lisans ve 4 Yıllık Yüksek Okul Öğrencileri

Kategori 2: Program Adında Lojistik Kelimesi Olmayan Lisans ve 4 Yıllık Yüksek Okul Öğrencileri

Kategori 3: Program Adında Lojistik Kelimesi Olan 2 Yıllık Meslek Yüksek Okul Öğrencileri

Son Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2013

Detaylı bilgi için:
http://www.marslogistics.com/vaka10/

 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder