Referanslar


Tam da kafamda Dış Ticaret hakkında nereden ne öğrenirim diye düşünürken, Sn. Gökhan Erol tarafından verilen eğitime rastlamam benim için olağanüstü bir şans oldu.

Hem bilgi hem tecrübe birikimini bizimle en ince ayrıntısına kadar paylaştı. Kendisine verdiği emek, sorduğumuz sorulara karşı gösterdiği olağanüstü sabır :) ve paylaşımları için çok teşekkür eder, meslek hayatında başarılarının devamını dilerim.
 
Saygılarımla,
Nilgün Şenkan
Serbest Çevirmen (Almanca Ticaret ve Ceza Hukuku)

Merhabalar Hocam,

Ben eğitmenliğini üstlendiğiniz "Dış Ticaret Uzmanlığı" eğitim programından önce Mersin'de sizin konuşmacı olarak katıldığınız çeşitli konferanslara da katılmıştım.
Oralardaki sunumlarınız özellikle beni ve genel olarak mütercim tercümanlık öğrencilerini MTSO ve sizin eğitimlerinize yöneltti. Eğitimlerinize gerçekten önem verdiğiniz ve en iyisini sunmaya çalıştığınız ve hatta sunduğunuz da tüm öğrencileriniz tarafından bilinen bir gerçek, ama ben bir kez daha tekrarlayayım. Gerçekten hiçbir bilgim olmayan bu konuda sayenizde birçok şey öğrendim.
Hatta artık birileri dış ticaret yada ticaretle ilgili bir şeyler konuşurken konuşmaya bende dahil olabiliyorum diye seviniyorum. :) Öğrendiklerimle elde ettiğim cesarete birde staj tecrübesi ekleyebilirsem çok daha iyi olacaktır.
Saygılarımla.
İsmail Canpolat
Mersin Üniversitesi Öğrencisi
 

Dış ticaret  konusunda  sizler  gibi  değerli tecrübelerden  eğitim almak bizler  için büyük bir  şans.Özellikle yeni  başlayacak olanlar için , büyük bir  destek  sizlerin tecrübeleri.Sahip olduğunuz yüksek enerji, insana  devamlı öğrenme,öğrendiklerini uygulama  ve başarılı olma  mecburiyeti  hissettiriyor..Bu çıtanızın hiç  düşmemesini temenni ediyor,Verdiğiniz  tüm emek,sabır ve hoşgörünüz  için teşekkür  ediyorum.

Saygılarımla…
Leyla İNCEMAN
SNR GIDA TARIM BİLİŞİM  LOJ.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ / MERSİN
Ayten Kaymacı
Duyan Group
Lojistik ve İhracat Operasyon Yönetimi

Gümrük operasyonu ile başlayıp lojistik ve ihracat operasyonu ile devam eden meslek yaşantımda, pratikte bildiğim birçok yanlış bilgiyi bu eğitimle sayenizde öğrenmiş oldum. Eğitimde mevzuatın dışında, gerçek evraklar üzerine pratik olarak göstermiş olduğunuz örnekler konuları daha iyi anlamamı sağladı. En çokta eğitime katılan arkadaşların yaşamış olduğu sıkıntıları sizinle paylaşması, bunlara çözüm bulma ve yol gösterme çabanız mükemmeldi. Bu anlamda eğitimin sadece teorik olmadığı görmüş olduk.

Dış ticaretle ilgili bu benim ilk adımlarım. Eğitiminizin ilerleyen dönemlerde bende bir temel oluşturduğunu göreceğimden eminim.
Herşey için teşekkürler.


Yasemin Hatice Bozkurt
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
Eğitim ve Kalkınma Vakfı

Mersin Ticaret ve Sanayi Eğitim ve Kalkınma Vakfı olarak 2005 yılından bu yana kişisel gelişim ve mesleki eğitimler düzenlemekteyiz.
Gökhan Erol ile 2010 yılının Şubat ayında Hüseyin Tekgüç vasıtasıyla tanıştık. Henüz adı konmamış “Dış Ticaret Perileri Projesi” hakkında oldu ilk görüşmemiz. Proje Yönetim Kurulumuz tarafından beğenilerek Mersin Sivil Toplum Kuruluşlarıyla paylaşıldı. “Dış Ticaret Perileri Projesi” fikir babası Gökhan Erol’un eğitim koordinatörlüğünde sosyal sorumluluk projesi olarak Mersin’de hayata geçti. Projenin başından sonuna kadar çok uyumlu bir süreç geçirdik.  Periler Projesi 2010 yılında ses getirdi ve başarılı bir şekilde tamamlandı.  Proje sonunda çok güzel dostluklar, arkadaşlıklar kuruldu.
Projenin tekrar edilmesiyle ilgili yoğun talepler geldi. Bu nedenle “Dış ticaret ve Operasyon Uzmanlık Eğitimi” düzenlemeye karar verdik. İlk grubu Aralık 2010’da tamamlanan eğitim, her ay yapılmak üzere halen Mayıs ayı eğitimine başvuru alınmaktadır. Katılımcılarımız eğitim sonunda oldukça memnun kalmışlardır.
Çalıştığım kurumda beş yılı aşkın bir süredir eğitim organizasyonları yapmaktayım. Bu zaman zarfında anladım ki hangi alanda eğitim veriyorsanız o alanda çalışmış, o sektörün mutfağından gelen, donanımı güçlü, bilgi birikimlerini insanları sıkmadan aktarabilen insanlar başarılı oluyor ve aranıyor.
Gökhan Erol iş bitirici özelliği, sosyal sorumluluk sahibi, özverili ve espritüel kişiliğiyle her insanın çalışmak isteyeceği bir kişidir.
Kurumum, Perilerim ve şahsım adına Gökhan Erol’a teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

Serkan ÖZEN
Petrol Ofisi - Dış Ticaret ve Hazine Operasyon Müdürlüğü

Gökhan Bey, henüz çok yeni olduğum Dış Ticaret alanındaki engin birikimini yaklaşık bir ay süresince benim de içinde olduğum 8 kişilik bir grupla gayet etkin bir şekilde paylaştı. Sadece teorik bilgi değil, aynı zamanda pratik olarak da ciddi bir tecrübe sahibi olduğunu çok kısa sürede hissettiren Gökhan Bey, konu hakkındaki sorularımıza da ilgiyle eğildi. Sadece geçiştirici cevaplar değil, tereddütlerimizi ortadan kaldıran kati çözümler sunan Gökhan Bey; yaşanmış örneklerin yanı sıra, olası karışıklık senaryolarını da dile getirip bunların çözülme yollarını da aktardı.

Alışkın olmadığım bu sektöre adaptasyon sürecimin çok kısa sürmesinde kendisinden aldığım Dış Ticaret ve Operasyon Eğitimi'nin büyük katkısı olduğuna inanıyor ve bu vesileyle kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Gökhan Bey'le çalışacak arkadaşlara da kendilerini kaliteli bir öğrenme sürecinin beklediğini hatırlatıyorum.

Saygılarımla.

Merhabalar Gökhan Bey,

Mersin Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık (Almanca) bölümü öğrencisiyim, öncelikle üniversitemizde vermiş olduğunuz konferansa katıldığım için kendimi gerçekten çok şanslı hissediyorum. Verimli bir konferans oldu benim için, emeklerinize çok teşekkürler.

Facebook'ta bulunan "Dış Ticaret Atölyesi" isimli sayfanızı gördüm. Yabancı dil öğrencileri olarak dış ticaret alanına ilgi duymaktayız. Sınıfta sayfanız hakkında bır duyuru yapmıştım, şimdi ise arkadaşlarımdan gelen yogun istek üzerine onları sayfanız hakkında daha geniş bir şekilde bilgildirmek istiyorum.

Rica etsem sayfanızın amacını bana kısa bir şekilde açıklayabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Sevgiler
Esra Evyurt

Yrd. Doç. Dr. Hakan TUNAHAN
Dış Ticaret Programı Başkanı
Sakarya Üniversitesi - Akyazı Meslek Yüksekokulu

Sayın Gökhan Erol'un İstanbul Maden ve Metaller İhracatçıları Birlikleri tarafından organize edilen “Dış Ticarete Giriş ve Uygulamaları” konulu sertifikalı eğitim programı öğrencilerimiz tarafından büyük bir ilgi ile takip edilmiştir. Kendisine öğrencilerimize ve okulumuza yönelik katkısı için teşekkür ediyoruz.

Sedef Erkiner
Öğretim Görevlisi

Kendisini 2006 yılında özel bir kursta tanıdım ve ihracata dair bildiğim bir çok şeyi kendisinden öğrendim. Yıllarca dış ticaret hakkında edindiği birikim ben dahil benim gibi nicelerine yardımcı oldu. Kendisine bana kattıklarından ve yardımlarından dolayı teşekkür eder, orada ona rastladığım için kendimi şanslı addederim. Ne zaman yardıma ihtiyacım olsa yardımını benden eksik etmeyeceğini bildiğim hocam Gökhan Erol var olduğun için teşekkürler…

Caner ÖZDURAK
Assan Alüminyum
Risk Yönetimi Uzmanı

Globalleşme sonucu, tedarik zinciri yönetimi modellerinin de gelişmesiyle ülke ekonomileri birbirleriyle tam entegre bir şekilde çalışmaktadır. Bu entegrasyon sonucu mal hareketleri de finansal hareketler kadar karmaşık ve hızlı bir hal almıştır. Bu bağlamda iyi bir risk yönetimi için finansal riskler kadar operasyonel risklerin de iyi etüd edilmesi maliyet, tedarik zinciri süreçleri, kalite ve müşteri memnuniyeti  optimizasyonları için hayati bir önem arz etmektedir. 2007 yılında aldığım Dış Ticaret ve Operasyon Uzmanlığı programının ve Gökhan Erol’un birebir uygulanabilir çözüm önerilerinin bütünleşik bir risk modeli kurmak da büyük faydasını gördüm.

Gülçin ATTAR
Avukat
 
Değerli hocamız Gökhan Erol ile tanışmam 2007 yılında katılmış olduğum Dış Ticaret Kursu sayesinde gerçekleşmiştir. Engin bilgisi ve değerli yorumlarını aktarışındaki ustalığı sayesinde bütün dersleri biz öğrencileri için aydınlatıcı olmakla birlikte çok da keyifli geçmekteydi. Her ne kadar yoğun bir iş temposuna sahip olsa da ne zaman arasam bıkmadan usanmadan ayrıntılı bir şekilde bilgi vermeye devam etmesi kendisinin en büyük özelliği olup benim için de büyük şanstır. Kendisini tanımaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim.

Emre Gemicibaşı
Proje Mühendisi
Dal Group

Öncelikle arkadaşlığınız için teşekkür ederim. Yaklaşımınız bize standart mevzuatın anlatılmasının yanında  her zaman dış ticaretin hayatımızın bir parçası olabileceği yönündeydi. İnteraktif uygulama ile güncel hatta birkaç günlük dokümanlarla bize en son bilgileri, bu işi iyi bilen sektörden abimiz yada arkadaşımız gibi aktardınız. Hiç sıkılmadık. İlgimizi toplamayı hep bildiniz. Tarzınız bence çok başarılı. Ayrıca tanıdığım kadarıyla muhabbeti de iyi birisiniz. Bu eğitim vesilesi ile sizinle tanıştığıma çok memnunum. Her şey için teşekkür ederim.

Serpil Çetinçift
Eğitim Müdürü
Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi

Kayseri Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) olarak Dış Ticaret Eğitim programları düzenlemeye karar verdiğimizde 15 yıl fiilen dış ticaret yapmış bir kişi olarak birçok uzmanla görüştüm. Hem ABİGEM'lerin AB proje kriterlerine göre uzmanlarda aradığı şartları karşılaması, hem de verdiği eğitimlerle ilgili aldığımız olumlu referanslar sonucunda Gökhan bey ile çalışmaya karar verdik. İlk eğitim benim için de tedirginlik verici idi. Ağzından çıkan her kelimeyi test ettim denilebilir.  Hem teoride güncel bilgi veren, hem de verdiği bilgileri kendi örnekleri ile akılda kalıcı bir hale getiren Gökhan Bey ile Mayıs 2010 itibariyle Kayseri'de 4. Dış Ticaret Uzmanlık eğitimimizi tamamladık. ABİGEM program yöneticileri olarak bizim memnuniyetimizin yanısıra, eğitim sonucu katılımcılarımızdan cevap vermelerini istediğimiz ABİGEM Eğitim Değerlendirme formlarından çıkan sonuçlar da Gökhan Bey'in birlikte çalıştığımız en çok beğenilen eğitmenlerimizden olduğunu göstermektedir.
 
Dış Ticaret alanında eğitim almak istiyorsanız, hemen hemenTürkiye'nin tüm şehirlerinde verdiği eğitimlerden size uygun olan birine mutlaka katılmanızı tavsiye ederim.


Mert Meral
Şirket Müdürü
Tan Pazarlama,

İşini severek yapan ve geliştirme gayretini prensip edinmiş insanların başarısız olma ihtimalleri yoktur. Bu gerçeği; Adana Ticaret Odası bünyesinde, Dış Ticaret konusunda aldığımız 2 aylık eğitim süresinde Gökhan EROL ile pekiştirmiş olduk. Kendisi bu sayede, keyifli ve bilgi dolu bir eğitim almamızı sağlayarak gelecek planlarımıza ışık tutmuş oldu. Yol gösterici, prensip sahibi ve işine hakim bir profesyonel olarak her zaman aranılan tarafta olacağı şüphesizdir.


Nurhan Türköner
Eğitim Danışmanı

Bir Eğitimcide olması gereken en önemli özellik öğrenmeyi bırakmaması ve öğretmeyi sevmesidir.

Gökhan Erol işini severek yapan ve  her zaman kendini geliştirmeye çalışan çevremizde görmeye pek alışık olmadığımız nadir eğitimcilerden biridir.

Birçok eğitimcinin yaptığı gibi gerçek hayatta kullanamayacağınız bilgileri değil derslerinde bizzat kendisi tarafından deneyimlenmiş bilgileri öğrencilerine veren, çok değerli bir eğitimcidir.

Kendisi elinizi ulaşabileceğiniz en uzağa uzatabilme cesaretini size verirken ulaşamayacağınız hayaller kurmanıza da izin vermiyor.

Emir Toker
Dış Ticaret Müdürü
Azmüsebat Çakmak ve Tıraş Bıçağı A.Ş.

Sayın Gökhan Erol ‘un geçmişte yaşadığı benzersiz ticaret deneyimlerine sahip olduğu eğitimlerinde verdiği birçok yaşanmış örnekten görülmektedir. Dış ticaretin baştan sona kadarki işleyişini en basit ve yalın dille anlatırken bu tip örneklerle harmanlamaktadır. Beklentilerimin üzerinde bir bilgiye sahip oldum. Dış ticarette ufkumu aydınlatması ve dış ticarete heyecan duymam da işin cabası.

Deniz Gökçe
Makine Mühendisi
Dal Group

Konulara hâkimiyetinin yanında çok iyi bir eğitimcidir. Konuyla ilgili anıları uygulama kadar etkilidir. Tiyatral yeteneği ve mizah anlayışıyla güldürür. Gökhan Bey mesleki bir eğitimi, hobi eğitimleri kadar eğlenceli ve verimli hale getirebilir.


Zerrin Yangın
Pamukkale Üniversitesi Buldan MYO
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 2. sınıf Öğrencisi


Eğitimden çok memnun kaldım. Verdiğiniz örnekler konuların kalıcılığını sağladı.Dış ticaret dersi almama rağmen doldurulacak önemli  evrakları görmemiştim. Bu evrakların nasıl doldurulacağı hakkında bilgim de yoktu. Antrepo nedir, gemi taşımacılığının riskleri, süreleri, taşıma çeşitleri, navlun yazamayacağım birçok konu hakkında bizi aydınlattığınız için teşekkür ederim.


Gökhan Şener
Şirket Ortağı
Hesaplix.com

Gökhan hocamın katkılarıyla hazırlanan e-ticaret destekli,sertifikalı dış ticaret uzmanı eğitim programı ayrıntılar atlanmadan hazırlanmış,doyurucu içeriği ve katılımlarla desteklenen dinamik süreciyle katılmaktan mutluluk duyduğum bir programdı. Mevcut bilgilerimi güncellerken, yeni birikimlere de sahip oldum. Pratikte de uygulanabilir teorilerin üzerinde durularak, güncel bakış açısı geliştirmemize yardımcı olmuştur. Kurallarla sunulan bilgilerdeki nüanslar işimizde fark yaratmamızı sağlayıcı niteliktedir. Firmamıza değer katacak, yönetimsel becerilerimizi geliştirecek bir eğitimdi. Bu eğitimle iş akışımızdaki yoğunluklar nedenli gözden kaçan detayları hatırlayarak pratikleşmemiz sağlanmıştır.

Katkılarından dolayı Gökhan hocama teşekkür eder, değerli işbirliğimizin sürekliliğini dilerim.


Bülent AKBULUT
Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.
Dış Ticaret Dept.

3-14 mayıs 2010 tarihleri arasında ABİGEM'in düzenlemiş olduğu Dış Ticaret Uzmanlığı eğitim Programına katıldım. Bu program ve Gökhan Erol hocamızın vermiş olduğu eğitim sayesinde Dış Ticaret konusunda bir adım daha ilerlemiş olmaktan çok mutluyum. Dış Ticaret alanında kendini geliştirmek isteyen arkadaşlara Gökhan Erol bey'in vermiş olduğu derslere katılmalarını gönülden tavsiye ederim.
Ahmet OKTAY
DHL Exel Supply Chain
Operasyon Mühendisi (Uzmanı)

Bilgiyi en basit ve anlaşılır biçimde karşı bireye aktarabilmesi Gökhan Bey'in önemli bir özelliğidir. Dış Ticaret sektöründeki bilgi ve tecrübesi kendi sektörümde gelişimime büyük katkı sağladı. Kendisine teşekkürü borç bilirim.

M.Bahadır Oğuz
Tercüman ve AB Uzmanı
Merter Tercüme

Daha ilk hafta olmasına rağmen Sayın Gökhan Erol sektördeki ve dış ticaretteki tecrübesiyle bize dış ticaretin her alanında rahatlıkla kullanabileceğimiz ve başka hiçbir yerden sağlayamayacağımız veya zorlukla edinebileceğimiz bilgeleri dersleri anlatırken vermektedir. Bir sonraki haftayı sabırsızlıkla bekliyorum.


Hasan TENBELi
Ünv.Öğr.
Pamukkale Üniversitesi İşletme Bölümü-Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü

Kısa zamanda çok önemli bilgiler ve pratik uygulamalar sayesinde dış ticaret alanında bizlere birçok şey kazandıran değerli hocamıza teşekkür ederim...Zeynep Kılıç
İhracat Sorumlusu
Soylu Gıda

‘Dış Ticaret Perileri’ projesi kapsamında aldığımız 2 aylık eğitim dönemi boyunca Gökhan Erol hocamızdan edindiğimiz bilgilerin hepsini şuanda yapmakta olduğum işte birebir kullanmaktayım. Tek bir bilgi dahi yok ki ihracatın çeşitli aşamalarında karşıma çıkmasın. Çok kısa süredir dış ticaretin içinde olduğum ve sorumluluğumun da çok fazla olmasına rağmen hiçbir sıkıntı yaşamadan işin altından kalktığımı düşünüyorum. Bu başarı mesleğini ve insan yetiştirmeyi seven Gökhan Hocamızın başarısıdır…


Nurcan Çekeçeker
Muhasebe / SMMM
Cognis Kimya San. ve Tic. A.Ş
Gökhan Erol ; İletişim yeteneği ve olumlu insan ilişkileri sayesinde eğitimde her daim ilginizi yüksek tutan, konuya hakimiyetiyle şirketlerin-çalışanların kendini sorgulamasını sağlayan, sosyal sorumluluklarını da göz ardı etmeden, her zaman desteğini sunan bir eğitmen. Teşekkürler