17 Şubat 2012 Cuma

THY yoğun kış şartları nedeniyle 40 seferini iptal etti.


Türkiye yeni bir soğuk hava etkisine giriyor. Yapılan uyarılarda İstanbul’da deniz ve hava ulaşımında aksamalar beklendiği belirtilmektedir. Yetkililer, Pazar günü sona ermesi beklenen kar yağışlarıyla ilgili bir dizi önlemler alındığını ve mecbur kalınmadıkça özel araçla trafiğe çıkılmaması konusunda uyarıda bulundular.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayınladığı yoğun kar yağışı ve oluşacak fırtınanın hayatı olumsuz etkileyeceği şeklindeki son uyarı üzerine şimdiden bu önlemi aldıklarını belirten THY yetkileri kendi internet sitesinden yolcuları uyararak yarın uçacakları kente yapılacak sefer durumunu öğrenmeden evden çıkmamalarını bildirdi. Özellikle İç Hatlarda Ankara, Denizli, Trabzon, Malatya, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir, Bodrum, Sivas, Erzincan, Sinop seferleriyle Dış Hatlarda ise Bakü, Cenevre, Hamburg gibi seferlerin şimdiden iptal edildiği açıklandı.

THY’nin bildirisinde şöyle denildi:“Yurt genelini etkisi altına alan ağır kış koşulları nedeniyle havayolu ulaşımında aksamalar olabilmektedir. 17 Şubat 2012 itibariyle aşağıdaki bazı seferler iptal edilmiştir.

Havalimanına gelmeden önce uçuşunuzun güncel statüsünü Çağrı Merkezi’nden (444 0 849) veya web sitemiz üzerinden kalkış-varış uygulaması ile kontrol edebilirsiniz.

Eğer uçuşunuz iptal olmuş ise mağdur olmamanız için lütfen havalimanına gelmeden önce yeni bir uçuşla ilgili Çağrı Merkezi’nden (444 0 849) onay alınız. Uçuşlarla ilgili güncel statüye mobil cihazınızdan da mobil.thy.com adresini kullanarak erişebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder