18 Mart 2012 Pazar

KOBİ’ler için 24 AY vadeli %0 Faizli E-ticaret Destek Kredisi geliyor.

Halkbankası ve Bilginet Bilişim Teknolojileri tarafından hazırlanan kredi destek projesi kapsamında son noktaya gelindi. Proje 15 Mart 2012 tarihinde Halkbankası ve Bilginet Yöneticilerinin katılımı ile imzalanarak KOBİ’ lerin hizmetine sunuldu.

Destek Paketi, Bilginet Bilişim Teknolojileri tarafından hazırlanan E-ticaret Altyapısı, Tasarım, Mobil Uygulamalar, Reklam Paketleri ve SEO Çalışmalarının bütün halde sunulduğu hizmetlerin, Halkbankası tarafından Faizsiz 24 AY süre ile kredilendirilmesini içeriyor. Kredilendirilen her KOBİ ve Bilginet E-ticaret Sistemlerini halihazırda kullanan KOBİ’ ler Halkbankası’ nın sanal pos’larından da ücretsiz faydalanabilecekler.

İmza töreninde açıklama yapan Bilginet Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü Ercüment ERDEM şunları söyledi;

“Elektronik Ticaret yapmak isteyen KOBİ’ lerimizin başlangıç itibarı ile bütün ihtiyaçlarını bir paket içerisinde topladık, girişimcilerimiz önünü açmayı hedefledik. Her zaman üzerine basarak ifade ettiğim gibi E-ticaret kendi ekosistemini oluşturmuş ve sektörler üzeri bir network halini almıştır. Elektronik ortamda ticaret yapan firmaların çoğalması ile birlikte rekabet artmıştır. Bu alanda yatırım yapmak isteyen işletmeler artık daha yüksek bütçeler ile işe başlamak zorunda bırakmıştır. Bu da işin başlangıç finansmanı kısmında zorlanmaları veya işe başlama şevklerinin kırılmalarına neden olabilmektedir. Bu kapsamda Firmamız ve Halkbankası arasında imzalan bu protokol büyük önem arz etmekte. Girişimci ruhun, finansman gücü ile birleştirilmesinin Türkiye’nin önünü açacak olan önemli bir fırsat olduğunun altını çizmek isterim. 2023 Türkiye hedefleri içerisinde dünya piyasalarına sunacağımız markalarımız arasında kesinlikle online ticaret şirketleri olacağını öngörmekte ve çalışmalarımızı bu yönde sürdürmekteyiz.

Bu projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, KOBİ ‘lerimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.”


Haberin Tamamı: www.gazetevatan.com
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder